Till kommunens startsida
Gustavsbergs gymnasium
Talande webbLyssna

Våra utbildningar

Gustavsbergs Gymnasium erbjuder högskoleförberedande och yrkesförberedande program samt introduktionsprogram.

Varje elev har en mentor. De jobbar heltid som mentorer med ansvar att stötta dig i skolarbetet.

Skolan erbjuder följande program:

- Barn- och fritidsprogrammetlänk till annan webbplats - Pedagogiskt arbete och Fritid och hälsa

- Hantverksprogrammetlänk till annan webbplats - Inriktning Frisör och Stylist

- Naturvetenskapsprogrammetlänk till annan webbplats - Marin och allmän naturvetenskaplig inriktning

- Samhällsvetenskapsprogrammetlänk till annan webbplats - Beteendevetenskaplig och Samhällsvetenskaplig inriktning

- Vård- och omsorgsprogrammetlänk till annan webbplats

- Introduktionsprogrammet länk till annan webbplats(Individuellt alternativ, Programinriktat val, Yrkesintroduktion samt Språkintroduktion)

Läs mer om det program som intresserar dig!

0 kommentarer har registrerats
Lämna en kommentar
Lämna en kommentar



Senast publicerad:

Kontakt

Rektor
Marie Olofsson
Telefon: 08-570 48530
marie.olofsson@gustavsbergsgymnasium.se

 

Biträdande rektor 
Emil Johansson
Telefon: 08-570 47561
emil.johansson@gustavsbergsgymnasium.se

 

Intendent
Josefin Karlsson
Telefon: 08-570 48531
josefin.Karlsson@varmdo.se

 

IT
Alexander Dahlén
Telefon: 070-168 01 02
data@gustavsbergsgymnasium.se

 

Studie- och yrkesvägledare
Johan Karlsson
Telefon: 08-570 48533
johan.karlsson@gustavsbergsgymnasium.se

 

Vid förfrågan av betygsdokument maila;

betyg@gustavsbergsgymnasium.se

Ange För- och efternamn, personnummer, klass och avgångsår.


Programmentorer

Barn- och Fritidsprogrammet, Vård- och Omsorgsprogrammet
Anna-Karin Linusson
Telefon: 070-168 04 76
linus@gustavsbergsgymnasium.se

 

Hantverksprogrammet, Introduktionsprogram
Anna Andersson
Telefon: 070-001 95 34
anna.andersson@gustavsbergsgymnasium.se

 

Naturvetenskapsprogrammet, Samhällsvetenskapsprogrammet
Ildiko Toth
Telefon: 070-168 01 98
ildiko.toth@gustavsbergsgymnasium.se

 

Språkintroduktionsprogrammet
Margareta Engström Inborr
Telefon: 08-570 47525
maggi@gustavsbergsgymnasium.se

 

Språkintroduktionsprogrammet
Maria Hjertzell
Telefon: 073-986 09 72
maria.hjertzell@gustavsbergsgymnasium.se

 


Sjukanmälan görs via Schoolsoftlänk till annan webbplats.

 

Mer kontaktinformation