Tyck till

Fackliga organisationer

Här presenteras de fackliga organisationer som finns i Värmdö kommun.

LO-förbund

Kommunal

Vice ordförande Helene Ryderstedt
ost.varmdo.stockholm@kommunal.se
08-570 485 92 (exp)

TCO-förbund

Lärarförbundet

Ordförande Agneta Wennsten
lararforbundet@varmdo.lararforbundet.se
08-570 475 83 (exp) 

Vision
Ordförande Katarina Magnusson
styrelsen@varmdovision.se, 08-570 475 88
Vision Direkt, central informationstelefon, 0771-44 00 00

Saco-rådet

Civilekonomerna
Medlemsjouren (Stockholm) 08-783 27 60

DIK
Medlemsjouren 08-466 24 00

FSA (Sveriges Arbetsterapeuter)
Inger Hagelin, inger.hagelin@varmdo.se, 0768-97 87 88
Maria Stokstad 08-570 475 95

Fysioterapeuterna
Malena Meyer, malena.meyer@varmdo.se, 072-230 7401

Jusek
Ingrid Karlsson (regionombud), ingrid.karlsson@jusek.se

Sveriges Arkitekter
Helena Gåije, helena.gaije@varmdo.se, 08-570 485 48

Sveriges ingenjörer
Kansli, 08-613 80 00
info@sverigesingenjorer.se
forhandling@sverigesigenjorer.se

Övriga Saco-förbund 

Akademikerförbundet, SSR
Kim Fastesson, kim.fastesson@varmdo.se
Ingvill Nordseth, ingvill.nordseth@varmdo.se
Carolina Engqvist, carolina.engqvist@varmdo.se
SSR-Direkt (Stockholm) 08-617 44 71

Ledarna
Yvonne Wentzell (regionombud) yvonne.wentzell@ledarna.se

Lärarnas Riksförbund
Ordförande Christer Berglund
varmdo@lr.se

Psykologförbundet
Kristina Taylor, 08-574 607 74, kristina.taylor@varmdo.se
Leif Pilevång, 070-967 64 10 (regionombud). Leif.Pilevang@psykologforbundet.se

Sveriges Naturvetarförbund
Medlemsjouren, 08-466 24 80
jour@naturvetarna.se

Sveriges Skolledarförbund
Kontaktperson Kaj Majuri kaj.majuri@varmdo.se

Övriga förbund

Vårdförbundet
info.stockholm@vardforbundet.se

Senast publicerad: 2017-05-11

Kontakt

Värmdö kommun
Skogsbovägen 9–11, Gustavsberg
Postadress: 134 81 Gustavsberg
Telefon: 08-570 470 00
varmdo.kommun@varmdo.se

 


Mer kontaktinformation