Kontakta Värmdö skärgårdsskolor

Värmdö skärgårdsskolors rektorsområde består av Djurö skola, Möja skola, Runmarö skola och Svartsö skola. Kontaktuppgifter delas för centrala funktioner, och du hittar telefon till de enkilda skolornas fritidshem nedan.

Centrala kontaktuppgifter

varmdoskargardsskolor@varmdo.se
Sollenkrokavägen 41
139 73 Djurhamn

Frånvaroanmälan av elev görs i första hand på SchoolSoft,
i andra hand på telefon: 08-570 486 00.

Schoolsoft Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Rektor

Maria Niläng
08-570 486 25
maria nilang@varmdo.se

Personal

Biträdande rektor år F-6
Aase Carlsson
08- 570 486 21
aase.carlsson@varmdo.se

Intendent
Mia Zambon
08-570 486 01
mia.zambon@varmdo.se

Skolsekreterare
Rita Granroth
08-570 486 00
rita.granroth@varmdo.se

Skolsköterska
Ing-Marie Schmidt
08-570 486 06
ing-marie.schmidt@varmdo.se

Kurator
Sofia Hoffman
08-570 472 14
sofia.hoffman@varmdo.se

Studievägledare
Weronika Rankov
08-570 486 02
weronika.rankov@varmdo.se


Fritidshemmen

Djurö skola

Lindgården
08-570 486 13
08-570 486 36

Rönngården
08-570 486 18
08-570 486 19

Klubben
08-570 48610

Möja skola

F-9
08-570 486 53

Runmarö skola

F-9
08-570 486 58

Svartsö skola

F-9
08-570 486 61