Kontakta Ösbyskolan

Nedan hittar du kontaktuppgifter till alla centrala funktioner.

Expedition
08-570 488 00
osbyskolan@varmdo.se 
Ösby skolväg 4
134 43 Gustavsberg

Rektor
Ulrika Mjørud
08-570 488 01
ulrika.mjorud@varmdo.se

Biträdande rektor
Anette Lindberg
08-570 488 05
anette.lindberg@varmdo.se

Biträdande rektor (Frågor om ansökan till skolan)
Iro Rösbäck
08-570 488 04
iro.rosback@varmdo.se

Vikarierande Biträdande rektor
Sara Melgar
08-570 488 08
sara.melgar@varmdo.se

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan av elev görs i
första hand på SchoolSoft
och i undantagsfall på telefon: 08-570 48800

Logga in i SchoolSoftlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Läs mer om SchoolSoft


Skolsekreterare
Christel Palmquist
08- 570 488 06
christel.palmquist@varmdo.se

Skolsköterska årskurs F-4
Katrin Edvardsson
08-570 488 13
katrin.edvardsson@varmdo.se

Skolsköterska årskurs 5-9
Ulrica Wedholm
08-570 488 12 (tisdagar-fredagar)
ulrica.wedholm@varmdo.se

Specialpedagog
Pernilla Ewerby
08-570 488 14
pernilla.ewerby@varmdo.se

Specialpedagog
Patrycja Rizk
08-570 488 19
patrycja.rizk@varmdo.se

Annika Lundell
08-570 488 11
annika.lundell@varmdo.se.

Studievägledare
Kristina Ingelman
08-570 488 10
kristina.ingelman@varmdo.se

IT-samordnare
Jonas Sjöberg
08-570 488 18
jonas.sjoberg@varmdo.se

Fritidshem

Alfred 08-570 488 35
Ida 08-570 488 55
Emil 08-570 488 75

Fritidsklubb
08-570 488 74

Öppettider

Fritidshemmet är öppet 07:00-17:30