Till kommunens startsida
Gustavsbergs gymnasium
Talande webbLyssna

Våra utbildningar

Gustavsbergs Gymnasium erbjuder högskoleförberedande och yrkesprogram samt introduktionsprogram. Skolan erbjuder följande program:

Naturvetenskapsprogrammet - Marin profillänk till annan webbplats

Naturvetenskaplig samt Naturvetenskaplig och samhällsvetenskaplig inriktning

Samhällsvetenskapsprogrammetlänk till annan webbplats

Beteendevetenskaplig och Samhällsvetenskaplig inriktning

Barn- och fritidsprogrammetlänk till annan webbplats

Pedagogiskt arbete och Fritid och hälsa

Vård- och omsorgsprogrammetlänk till annan webbplats

Hantverksprogrammetlänk till annan webbplats

Inriktning Frisör och Stylist

Introduktionsprogrammetlänk till annan webbplats

Programinriktat val

Yrkesintroduktion

Individuellt alternativ

Språkintroduktion

0 kommentarer har registrerats
Lämna en kommentar
Lämna en kommentar



Senast publicerad:

Kontakt

Rektor
Christian Eklöf Hagman

Telefon: 08-570 48 530
christian.eklovhagman@gustavsbergsgymnasium.se


Biträdande rektor 
Emil Johansson
Telefon: 08-570 47 561
emil.johansson@gustavsbergsgymnasium.se


Skolassistent 
Nathasha Berg
Telefon: 070-413 04 71
nathasha.berg@gustavsbergsgymnasium.se


Skolassistent  
Maria Hjertzell
Telefon: 073-986 09 75
maria.hjertzell@gustavsbergsgymnasium.se


IT
Alexander Dahlén
Telefon: 070-168 01 02
data@gustavsbergsgymnasium.se


Studie- och yrkesvägledare
Johan Karlsson
Telefon: 08-570 48533
johan.karlsson@gustavsbergsgymnasium.se


Kurator
Ola Sundberg Lax
Telefon: 08-570 47531
ola.lax@gustavsbergsgymnasium.se


Skolsköterska
Linda Kusoffsky

Telefon: 073-988 76 03 
linda.kusoffsky@gustavsbergsgymnasium.se


Specialpedagog
Pamilla Carlén
pamilla.carlen@gustavsbergsgymnasium.se


Specialpedagog AST-studion
Karolina Lagerström
karolina.lagerström@gustavsbergsgymnasium.se


Programmentorer

Barn- och Fritidsprogrammet, Vård- och Omsorgsprogrammet
Marianne Löfmark
Telefon: 070-001 95 70
marianne.lofmark@gustavsbergsgymnasium.se


Hantverksprogrammet, Introduktionsprogram
Anna Andersson
Telefon: 070-001 95 34
anna.andersson@gustavsbergsgymnasium.se


Naturvetenskapsprogrammet, Samhällsvetenskapsprogrammet
Ildiko Toth
Telefon: 070-168 01 98
ildiko.toth@gustavsbergsgymnasium.se


Introduktionsprogram
Johan Karlsson
Telefon: 08-570 48533
johan.karlsson@gustavsbergsgymnasium.se


Ola Sundberg Lax
Telefon: 08-570 47531
ola.lax@gustavsbergsgymnasium.se


Språkintroduktionsprogrammet
Alma Svensson
Telefon: 073-986 09 72
alma.svensson@gustavsbergsgymnasium.se


Vid förfrågan av betygsdokument maila;

betyg@gustavsbergsgymnasium.se

Ange För- och efternamn, personnummer, klass och avgångsår.




Sjukanmälan görs via Schoolsoftlänk till annan webbplats.

 

Mer kontaktinformation