Vad händer för näringslivet i Värmdö?
Företagarträffar, event och nyhetsbrev för dig som är intresserad av näringslivet i Värmdö.
Företagarträffar
Flera gånger per år bjuder kommunen in till företagarträffar, ofta frukost- eller lunchträffar. Träffarna brukar innehålla ett tema och en blandning av inspiration, information, dialog och kunskap. Träffarna fungerar som en lokal mötesplats för kommun, näringsliv och andra intressenter.
Företagarträffar 2025
9 April - Branschträff Bygg - "Bygg relation med Värmdö kommun". Välkommen till Beijer Bygg / Bygg-Ole Värmdö mellan kl. 10:00-12:00 (det kommer att serveras hamburgare)
2 april - Upphandlingsträff med tema Avtalsfrågor, Värmdösalen Värmdö kommunhus
2 april - Kontrollansvarigträff, Värmdösalen kl. 14:00-16:00
10 april - Företagarna W Värmdö hos Livingroom Coworking, Gula Byggningen i Gustavsbergs hamn. Mer information och Save the date Länk till annan webbplats.
14 maj - Upphandlingsträff med tema Sekretess, Värmdösalen Värmdö kommunhus
Få inbjudningar till våra företagarträffar Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Frukostakademin
Frukostakademin är en öppen och energigivande mötesplats för nyfikna och drivna företagare. Ett nätverk av och till företagare i Nacka och Värmdö som på olika sätt bidrar till att stimulera näringslivet i våra båda kommuner.
Frukostträffar våren 2025
20 mars - Artipelag (Thérèse Liljeqvist ny VD för Artipelag)
Värmdö näringslivs nyhetsbrev
Genom vårt nyhetsbrev kan du hålla dig uppdaterad om vad som händer för näringslivet i Värmdö.
Nyhetsbrev 2024
- Nyhetsbrev nummer 3, december 2024
Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
- Nyhetsbrev nummer 2, oktober 2024
Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
- Nyhetsbrev nummer 1, juni 2024
Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
