Förvaltningsledning

I förvaltningsledningen sitter, förutom kommundirektören samtliga kontorschefer samt avdelningscheferna på kommunledningskontoret.

Cecilia Lejon
Kommundirektör
08 570 470 00
cecilia.lejon@varmdo.se

Elin Brunell
Chef kommunledningskontoret
08 570 470 00
elin.brunell@varmdo.se

Birgitta Zaar
Tillförordnad chef individ- och arbetslivskontoret
08 570 470 00
birgitta.zaar@varmdo.se

Mahria Persson Lövkvist
Chef vård- och omsorgskontoret
08 570 470 00
mahria.lovkvist@varmdo.se

Jonas Bisander
Tillförordnad chef kultur- och fritidskontoret
08 570 470 00
jonas.bisander@varmdo.se

Peter Bergström
Chef utbildningskontoret
08 570 470 00
peter.bergstrom@varmdo.se

Mona Ekesryd
Chef för HUB
08 570 470 00
mona.ekesryd@varmdo.se

Greger Ragnarsson
Chef samhällsbyggnadskontoret
08 570 470 00
greger.ragnarsson@varmdo.se

Ulrika Klemets
Chef ekonomiavdelningen
08 570 470 00
ulrika.klemets@varmdo.se

Sofia Spolander
Tillförordnad chef kansliavdelningen
08 570 470 00
sofia.spolander@varmdo.se

Marcus ”Nybom
Chef näringslivs- och hållbarhetsavdelningen
08 570 470 00
marcus.nybom@varmdo.se

Ilona Klein Gullberg
Chef kommunikationsavdelningen
08 570 470 00
ilona.klein-gullberg@varmdo.se

Lars Enberg
Chef HR-avdelningen
08 570 470 00
lars.enberg@varmdo.se